KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Okresní konference přerovské organizace
Zpět

Okresní konference přerovské organizace

Přidáno 22. 2. 2022
Ilustrační foto
Po letech Covidu a restrikcí jsme se konečně dočkali dne, kdy jsme mohli uspořádat klasicky své stranické schůze a zvolit nové vedení svých orgánů a někde po letech i rozproudit diskuzi nad různými tématy. 22. února jsme začali kolečko okresní konferencí. První na řadě byla přerovská organizace, která uspořádala svou konferenci v Kulturním domu Echo v Lipníku nad Bečvou.
 
Okresní konference plní dvě funkce. Zaprvé volí vedení okresní konference, deleguje své nominanty do vyšších stranických konferencí a sjezdů a zadruhé zde probíhají diskuze nad různými tématy a setkávání členů.

Předsedou okresního výboru byl znovuzvolen Zdislav Ház z Dolního Újezdu. V předsednictvu s ním budou zasedat Ondřej Vlček (místostarosta Lipníka nad Bečvou), Marek Svoboda (starosta Tovačova), Jan Zámrský (předseda MO Přerov) a František Polách (předseda MO Hranice). Spolu se zbytkem okresního výboru, ve kterém bude zasedat dalších dvanáct členů, má okresní výbor před sebou největší výzvu v podobě komunálních voleb, které proběhnou letos na podzim. Jako KDU-ČSL máme ze všech politických stran nejvíce zastupitelů a to 111. Z toho 11 je starostů. 

Vystoupili i hosté se svými zdravicemi. Okresní konferenci navštívil krajský předseda a 1. náměstek hejtmana Ivo Slavotínek. Dále promluvila místopředsedkyně Senátu Jitka Seitlová, která byla zároveň i delegátkou. Za Mladé lidovce promluvil Tomáš Bernard, člen buňky v Přerově.