KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Krajská konference KDU-ČSL
Zpět

Krajská konference KDU-ČSL

Přidáno 9. 3. 2019
Ilustrační foto
Téměř osm desítek členů KDU-ČSL Olomouckého kraje se sešlo v sobotu 9. března v sokolovně v Kokorách (okres Přerov), aby zvolili nové krajské vedení. Pozici krajského předsedy obhájil Ivo Slavotínek, místostarosta Velké Bystřice a krajský zastupitel. Sekundovat mu budou dva noví místopředsedové – senátorka Jitka Seitlová a starosta Zábřeha František John. Další okresy vyslaly své zástupce do krajského předsednictva a krajského výboru

„Hlavním úkolem nově zvoleného krajského výboru KDU-ČSL je připravit KDU-ČSL a Koalici pro Olomoucký kraj na krajské a senátní volby v roce 202,“ řekl Slavotínek ve své nominační řeči. Funkční období nově zvolených krajských orgánů je dvouleté, do krajských voleb v roce 2020 povede olomouckou KDU právě Slavotínek.

Za tři týdny, ve dnech 29. a 31.března proběhne v Brně sjezd KDU-ČSL, na němž se bude volit nový předseda. Stávající předseda Pavel Bělobrádek svou funkci nebude obhajovat, o místo v čele KDU se ucházejí tři kandidáti, jedním z nich je Marian Jurečka, stávající první místopředseda KDU-ČSL a bývalý ministr zemědělství, který reprezentuje Olomoucký kraj.

Vedle voleb se konference zabývala i politickými otázkami, v reakci na diskusní příspěvek Jitky Seitlové uložila krajskému předsednictvu i svým krajským zastupitelům prosazovat opatření vedoucí k posílení standartu života občanů a ekonomické kondice kraje.

Krajskou konferenci navštívila řada hostů, k nimž patřili i dva kandidáti do květnových eurovoleb, Pavel Svoboda a Michaela Šojdrová, kteří v nich budou svůj mandát obhajovat, a spolupředseda Strany zelených Radim Zámec.